در حال بروزرسانی سایت در نسخه جدید هستیم، لطفا شکیبا باشید.

چهار درس کارآفرینانه نقش زاکربرگ در رشد فـیسبـوک

مارک زاکربرگ نقش مهمی در موفقیت فیسبوک داشت. او که فیسبوک را با سه هم اتاقی‌اش راه اندازی کرده بود توانست در مدت زمان کوتاه و البته نتایج بلند مدتی به موفقیت بزرگی دست یابد طوری که او توسط مجله فوربس پنجمین شخص ثرتمند جهان لقب گرفت.
در این مطلب از همپا وردپرس به توضیح چهار درس کارآفرینانه از مارک زاکربرگ می‌پردازیم. مهم نیست که شما دارای سایت هستید یا نیستید، مهم نیست که از وردپرس ، جوملا و یا هر سیستمی استفاده می‌کنید. شاید اصلا سایتی ندارید و از طریق شبکه‌های اجتماعی به فعالیت می‌پردازید. پس در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، این چهار درس از زاکربرگ، بسیار مهم برای موفقیت شما می‌باشند.

 

چهار درس کارآفرینانه نقش زاکربرگ در رشد فیسبوک

 

  • حفظ ارتباط با محصول

شما وقتی محصولی را برای ارائه آماده می‌کنید باید درک بسیار عمیقی از محصول مورد نظرتان داشته باشید. این درک عمیق از محصولتان، تاثیر زیادی در ارتباط شما با محصولتان دارد. بدین صورت که شما می‌توانید با توجه به کسب شناخت از نیاز کاربرانتان، در بهبود کیفیت یا ارائه بهتر محصولتان بسیار تاثیرگذار باشید.

 

  • راز موفقیت اضافه کردن نیست، بلکه حذف اضافات است

در بعضی موارد شاهد هستیم که فروشندگان به منظور پربار نشان دادن محصول خود، فقط به اضافه کردن بر روی محصولشان می‌پردازند. اگر این اضافه کردن با شناخت از نیاز و خواسته کاربران همراه باشد، در رضایت و فروش بیشتر محصول شما بسیار تاثیرگذار می‌باشد اما در صورتی که بدون توجه به نیازها به اضافه کردن بپردازید باعث نارضایتی و عدم تمرکز کاربر می‌شود، بطوریکه مطالب مورد نیاز کاربر نیز اهمیت و کیفیت خود را از دست می‌دهند.

 

  • رفاقت را از کسب و کار جدا کنید

بسیاری از کسب و کارها رو در دنیای اجتماعی مشاهده می‌کنیم که توسط گروه‌های دوستی یا خانوادگی ایجاد می‌شوند و با فروپاشی گروه خاتمه پیدا می‌کنند. زاکربرگ با سه هم اتاقی خود فیسبوک را راه‌اندازی کرده بود اما با عدم فعالیت مناسب آن سه نفر، فیسبوک متوقف نشد و به مسیر رشد و پیشرفت خود ادامه داد زاکربرگ با ابتکار عمل خود آن‌ها را از گروه جدا کرد.

 

  • از صفر شروع کنید

داشتن تفکر بزرگ در رسیدن به موفقیت برای ایده‌پردازی و نوآوری نقش بسزایی دارد. از همان ابتدای کار انتظار نداشته باشید که راه صد ساله را در یک شب به پایان برسانید بلکه با پشتکار و ماندن در مسیر می‌توانید به تعداد کاربرانتان بیافزایید و به هدف خود برسید.

 

نقش زاکربرگ در رشد فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *